KONST / Litografier / Färglitografi 9467544
*
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2015
kl 20:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 17:46:29
1
150 kr
2/3 20:08:59
2
350 kr
2/3 20:21:57
1
300 kr
2/3 20:21:57
2
350 kr (Budbetjänt)
2/3 20:22:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Molin
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 17:46:29 | 1 | 150 kr |
2/3 20:08:59 | 2 | 350 kr |
2/3 20:21:57 | 1 | 300 kr |
2/3 20:21:57 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
2/3 20:22:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09